Lütfen Cinsiyetinizi Seçin

  Lütfen Yaşınızı Seçin

  Lütfen Yaşadığınız Ülkeyi Seçin

  Ailenizde Saçı Dökülen Kimse Var Mı?

  Kaç Yıldır Saç Dökülme Sorunu Yaşıyorsunuz?

  Lütfen Saç Dökülme Türünü Seçiniz

  Ücretsiz Saç Analizi İçin Son Adım! Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurun.

  İsminiz

  Telefon Numaranız


  SAÇ EKİMİ NEDİR?

  İnsanoğlu yaratılış olarak narin bir yapıya sahiptir. Gerek fiziksel olarak gerek ise psikolojik olarak.Doğası gereği bu ikisi genellikle birbirini etkileyen durumdadır.

  Kalıtsal, hormonal ve yaş faktörü gibi elde olmayan sebepler fiziksel olarak bizi etkileyen faktörler olabilir. Estetiksel anlamda günlük hayatımızın çok büyük bir kısmını etkileyen ve bizi zorlayan bu fiziksel olayların başında saç dökülmesi gelir. Peki başta erkekler olmak üzere benzer şekilde kadınları da etkileyen bir durumun tedavisi nasıldır?

  Saç ekimi, saç kaybına uğramış kişi için, saçlarını en doğal yollarla ve kalıcı olarak kazanmanın yolundur. Dökülen bölgeye, hastanın kendi sağlıklı saçları ekileceğinden ve ekilecek saçların alındığı bölge yapı olarak saç dökülmesi yaşanmayan bir bölge olduğundan, saç ekimi operasyonları, kişiye kendi saçlarını hiç dökülmemiş gibi ve kalıcı olarak kazandırmaktadır.

  SAÇ EKİMİ TEKNİĞİ

  Fue(Follicular Unit Ekstraksiyon)adı verilen tenkil; aktif olarak uygulanan en son ve başarılı bir tekniktir. Eski yöntemlerdeki gibi herhangi bir insizyon (kesi) yoktur.

  Fue tekniğinde hastanın donör bölgelerinden, saç kökleri  ‘mikro motor’ aracılığıyla tek tek olacak şekilde alınır. Alınan saç kökleri steril cam tabakalara konularak soğuk kalacak şekilde muhafaza edilmelidir.

  Daha sonra saç ekimi yapılacak alana alınan saç kökü sayısı kadar kanal açma işlemi uygulanır. Bu işlemde en son teknoloji olan ‘Safir uç’ kullanılması tavsiye edilir. Kanal açma işlemi bittikten sonra ise daha önceden soğuk bir şekilde muhafaza altına alınmış olan saç kökleri açılan kanallarla nakledilir.Bu işlemler bütünü ortalama olarak 6 saat sürer.

  SAÇ MEZOTERAPİSİ

  Saç köklerinin beslenmesi, saç dökülmelerinin sonlanması, saç tellerinin kalınlaşması ve saçların daha canlı daha parlak görünmesi amacıyla; saçın ihtiyacı olan mineral ve aminoasitleri, ince uçlu iğneler kullanılarak saç derisine enjekte edilmesi işlemidir.

  Saç mezoterapisinde yaş sınırı yoktur. Hamileler, emziren hanımlar, immünolojik hastalığı bilinenler, kanser hastaları, şeker hastaları ve antikoagülan(kan sulandırıcı)tedavisi olanlar dışındaki her yaştan erkek ve kadına uygulanabilmektedir. Saç mezoterapisinin kaç seans olacağı veya seans aralıkları kişiden kişiye değişebilir. Uzmanlar tarafından yapılan analiz sonrası ilerleyecek olan süreç hakkındaki bilgi verilebilir.

  WhatsApp