İstanbul Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Saç Ekimi Fiyatları 2023

İstanbul Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Saç Ekimi Fiyatları 2024

Live Hair Clinic olarak farklı saç ekimi yöntemleriyle, saç problemlerinize kalıcı çözümler sunuyoruz. Saç ekimi hakkında detaylı bilgi almak için solda bulunan WhatsApp butonuna tıklayarak bize ulaşabilir ya da buraya tıklayarak ücretsiz saç analizi formumuza ulaşabilirsiniz. 

Saç Ekimi Nedir? 

Öncelikle bu işlemin kökeni 1900lü yılların ilk çeyreğine kadar uzanır. 1930 yılında Japon bir doktor olan Sasagawa, saç köklerinin nakledebileceği düşüncesini ortaya koydu. Bu doktorun iddiasından yaklaşık 20 yıl sonra, 1952 yılında Amerikalı bir doktor ilk saç ekimi işlemini gerçekleştirdi. 1980 yılına kadar doğal sonuçları olmayan bu saç ekimi yöntemi kullaılmaya devam etti. Fakat 1990 yılların başında doğal sonuçlara ulaşan yöntemler de ortaya kondu. Şu an günümüzde ise teknolojik gelişmeler sebebiyle daha doğal ve başarılı sonuçlar alabiliyoruz.

Farklı sebeplerle (Genetik, hava şartlarının değişimi, yetersiz beslenme v.s.) saç dökülmesi problemi yaşayan kişileri modern saç ekim yöntemleri ile tedavi ederek, kişinin eski görünümünü tekrar kazanmasına yardımcı oluyoruz.

Saç Ekimi Nedir?
Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekim Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimi hakkında kısa bir bilgilendirme yaptıktan sonra, dilerseniz saç ekim yöntemleri nelerdir sorusunu cevaplayalım. Bu yöntemler kişinin saç durumuna bağlı olarak farklılık gösterse de, aşağıdaki liste saç ekim yöntemlerini anlamınıza yardımcı olacaktır.

  • FUE Saç Ekimi
  • DHI Saç Ekimi
  • Tıraşsız Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

FUE saç ekimi, günümüzde en çok kullanılan saç ekimi yöntemidir. Saç açıklığı fazla olan hastalara bu yöntem önerilmektedir. bu yöntemde alınan saç kökleri, safir uç kullanılarak alınan kanallara nakledilir. Yöntem öncesi hastaların 24 saat dinlenmesi istenir.

10 gün boyunca günde 1 kez olmak üzere tarafımızdan verilen özel şampuan ve losyonla yıkama işlemi yapılır. 10.yıkamadan sonra oluşmuş olan kabukların dökülmesi yapılır ve saçların tamamının çıkacağı 6-8 aylık rutin süreç başlamış olur. Safir FUE saç ekim yöntemi hakkında detaylara ilgili sayfadan ulaşabilirsiniz: https://www.livehairclinic.com/tedavilerimiz/fue-yontemi/

DHI Saç Ekimi

Bu yöntem FUE tekniği ile alınan saç köklerinin, kanal açma işlemi yapılmadan medikal kalemler kullanılarak nakledilmesidir. Daha çok kaş ekme işleminde sıkça kullanılmakla birlikte, işlem yapılan bölgenin iyileşme süreci çok daha hızlı olur ve işlem esnasında kanama gibi durumlar yok denecek kadar az olur.

Tıraşsız Saç Ekimi

Bu yöntem kendi içinde iki bölümde incelenir. Bunlardan ilki “Tıraşlı Kök Alımı ve Tıraşsız Saç Ekimi” işlemi ve diğeri ise “Tıraşsız Kök Alımı ve Tıraşsız Saç Ekimi“dir.

Kadın hastalarda rutin olarak kullanılan tıraşlı kök alımı, hastanın donör bölgesinde bir pencere açılarak Fue tekniğiyle saç köklerinin alımı yapılır. Alınan saç kökler,, ekim işlemi yapılacak bölge tıraş edilmeden açılmış olan kanallara doğrudan olarak nakledilir. Bu yöntem de yüksek sayıda saç kökü nakledilmesi maalesef mümkün değildir.

Tıraşsız kök alımında ise hastanın donör alanı da tıraş edilmeden saç köklerinin alımı sağlanır ve alınan saç kökleri yine tıraş edilmeden açıklı olan bölgeye nakledilir. Bu yöntemde de yüksek sayıda saç kökü nakledilmesi maalesef mümkün değildir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi işlemini aslında 3 başlıkta inceleyebiliriz. Doğal saç ekimi anestezi uygulaması ile başlar ve greftlerin toplanması, ve yerleştirilmesi yapılarak sonuçlanır.

1) Anestezi Uygulaması

Ekim başlamadan önce ağrısız anestezi cihazı ile önce saç ekimi yapılacak bölgenin uyuşması sağlanır. Bu anestezi işlemi iğnesiz ve ağrısız olduğu için oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Ağrısız anestezinin etkisini arttırmak ve daha uzun süreli olmasını sağlamak için lokal anestezi işlemi ile anestezi uygulaması tamamlanmış olur.

2) Greftlerin Toplanması

Anestezi işleminden sonra kişinin saç kökü alınacak donör bölgenin şekli bozulmadan, ihtiyacı karşılayacak kadar greftler mikro motorlar yardımıyla tek tek alınır. Buradaki önemli nokta toplanan greftlerin canlı mikro organizmalar olduğu için, organ nakli solüsyonunda bekletilmesi gerektiğidir.

3) Greftlerin Yerleştirilmesi

Greftler, kökleri belirlenen bölgeye kanallar açılarak tek tek yerleştirilir.

Saç Ekimi Sonrası Kullanılan İlaçlar Nelerdir?

Saç ekim yapacak doktorunuz, ekim sonrası kullanmanız için bir takım ilaçlar verecektir. Bu ilaçlar genelde vitamin ve serum olmakla birlikte, ekilen greftlerin beslenmesini sağlayarak dökülmeyi durdurmaya da yardımcı olur.

İlk Gece

Saç ekimi operasyonundan sonra donör bölgenizde bandaj olacaktır. Yüzünüzde şişlik ve kızarıklık oluşmasını önlemek için alın çevrenizde saç bandı bulunacaktır. 10 gün içinde tamamen iyileşecek olan ameliyat bölgesindeki küçük kabuklanmaları ve donör bölgedeki küçük kırmızı noktaları göreceksiniz. Ameliyattan sonra birkaç gün şişlik, kaşıntı ve hafif ağrı hissedebilirsiniz. Bu semptomlar, buz paketleri, losyonlar veya yumuşatıcılar (doctor trafından tavsiye edilen bazı semptomatik ilaçlar) ile giderilebilir.

Yanma

Operasyondan sonraki günlerde özellikle donör bölgede bir yanma hissi hissedilebilir. Bu durumda nemlendirici losyonlar (kremler değil) sadece donör bölgeye, gün içinde 3-4 kez uygulanabilir. Cilt tarafından emilmesini sağlayarak kullanılması önerilir.

1. Gün

Ameliyat sonrası temizlik , Lazer ve PRP tedavisini kliniğimizde uygulanacaktır. Temizlik işlemi uygulandıktan sonra bandaj çıkarılacaktır.

Şişme

Operasyondan birkaç gün sonra yüz çevresinde ve göz çevresinde şişlik ortaya çıkabilir. Bu durumda şiş olan bölgelere buz uygulamak en iyi çözümdür.

Kaşıntı

Kaşıntı iyileşme sürecinin bir parçasıdır. Ekim yapılan bölgeyi kaşımamak gerekir. Kaşıntı hissi normaldir ve birkaç gün sürebilir.

2. Gün

Ameliyat sonrası saç yıkama işlemine başlamanız gerekecektir. İlk saç yıkamanız klinikte olacaktır. Size şampuan ve losyon önereceğiz. Önümüzdeki 10 gün içinde saçınızı nasıl iyileştireceğinizi göstereceğiz. Yıkama, kabukları giderir ve iyileşme sürecini hızlandırır.

5-7 Gün

Saç ekimi yapılan bölgeyi kaşımaktan kaçınmalısınız. Müdahaleden 4-5 gün sonra ekilen saçlar dökülmeye başlar ve bu süreç 2-3 ay devam eder. Bundan sonra yeni saçlar büyümeye başlayacaktır.

15-30 Gün

Görünümünüz 2-3 hafta içinde normale döner. İnsanlar saç ekimi yaptırdığınızı anlayamazlar.

1-2 Ay

Ekilen saçların dökülür ve ardından kendi saçlarınız olarak uzamaya başlarlar.

3-4 Ay

Yeniden büyüme gerçekleşir. Bu aylarda operasyonun sonucunu göreceksiniz.

5-9 Ay

Ekilen saçlar uzamaya ve kalınlaşmaya devam eder. Altıncı ayda Crescera ilk saç çizgisinin %90’ını oluşturur ve sekizinci ayda alın çizgisinin tamamı ve üst bölgenin %80’i uzar.

9-12 Ay

9-12 ay içinde saç ekimi operasyonunuzun nihai sonucunu göreceksiniz. Saçlarınız daha kalın olacak. Ön bölge için nihai sonucu müdahaleden 9-12 ay sonra, Chierica bölgesi için 12-15 ay sonra ayırt edebilirsiniz.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Saç keimi genetik ya da hormonal nedenlerden dolayı saç dökülmesi yaşayan kişilere, seyrek ve yeterli yoğunlukta saçı olmayanlara, kalp ve kronik rahatsızlığı olmayan ve daha önce saç ekimi yaptırıp memnun kalmayanlara yaptırılır.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanmaz?

Kalp tansiyon, karaciğer ya da böbrek yetmezliği gibi kronik rahatsızlıkları bulunan kişilere, hamilelere, kanser ya da benzeri hastalıkları olanlara, şeker ya da diyabet hastalarına, 24 yaşından küçük olanlara ve genetik nedenlerden dolayı saçı olmayan kişilere saç ekimi uygulanmaz.

Saç Ekimi Ne Zaman (Hangi Mevsimde) Yaptırılır?

saç ekimi işlemi için herhangi bir mevsim şartı olmamakla birlikte, mevsim geçişlerinin olduğu ilkbahar ve sonbahar ayları tavsiye edilir. Çünkü ekim yapılan kişi kafa derisine iyi bakmalı ve gün ışığı ya da terlemeden uzak tutmalıdır.

Saç Ekimi Ağrılı Bir İşlem Midir?

Ekim işlemininin aşamalarından bahsederken ağrısız bir şekilde anestezi uygulandığından bahsetmiştik. Bu yüzden saç ekimi işleminin ağrısız bir işlem olduğunu ve işlem esnasında herhangi bir şekilde ağrı ya da sızı hissetmeyeceğinizi bilmenizi isteriz.

İstanbul Saç Ekimi Fiyatları 2023

Saç ekim fiyatları muayene ya da saç analizi işlemlerinden sonra yapılır. Saçınızın durumuna göre karşınıza çıkacak fiyat ya da saç ekimi ile ilgili detaylı bilgi için 0542 205 13 58 telefon numarası ile bize ulaşabilir ya da sol altta bulunan WhatsApp butonuna tıklayarak saç ekimi uzmanı ile yazışabilirsiniz.

Ayrıca ücretsiz saç analizi sayfamızı ziyaret ederek, size uygun seçeneklere tıkladıktan sonra isim ve telefon numarası bilgilerinizi bize gönderebilirsiniz. Saç ekibi uzmanlarımız, doldurduğunuz form doğrultusunda en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

WhatsApp