Long Hair FUE Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır? 2023 Güncel

Long Hair FUE Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır? 2023 Güncel

Long Hair FUE, uzun saç ekimi olarak geçmektedir. Bu saç ekim işleminde kıl kökleri tıraş edilmeden veya kısaltılmadan, kendi uzunluğunda alınarak ekim yapılacak bölgeye ekilir. Long Hair FUE işlemi yapılacağı zaman, oldukça sağlıklı olan saç kökleri seçilir ve saçın çıkış yönü dikkate alınarak ekim gerçekleştirilir.

FUE Nedir?

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu yöntemi saç köklerini donör olarak belirlenen yerden local anesteziyapılarak, ağrısız bir şekilde kıl köklerinin tek, tek toplanarak ekim yapılacak alana doğal çıkış yönü belirlenerek yerleştirilmesine denilmektedir. Saç ekimi için oldukça rağbet gören yöntemlerden bir tanesidir. Saç ekimi yaptıracak kişiye belirlenen testler yapıldıktan sonra uzman doktorlar tarafından bir planlama gerçekleştirilmektedir. Bu süreçlerin ardından kişiye işlem hakkında bilgi verilerek uygulama tarihi belirlenmektedir. Bu işlem donör olarak belirlenen bölgeye tıraş yapılmadan gerçekleştirilmektedir. Kişinin isteğine bağlı olarak ‘’uzun’’ olarak da gerçekleştirilmektedir.

Long Hair FUE Nasıl Yapılır?

Bu teknik kullanılırken saç bölgesinde hiçbir bölge tıraş edilmez. Donör olarak belirlenen bölgeden saçlar kısaltılmadan uzun bir şekilde alınır ve saçın ekileceği alana ekilir. Bunların dışında işlem süreci ve ekim sonrası olan süreç geleneksel olarak bilinen FUE saç ekim yöntemine nazaran farklılık göstermemektedir.

Long Hair Fue yöntemi ile saç ekimi isteyen bireylerin en çok tercih ettikleri bölgeler; alnın sol ve sağ tarafları ve kafa bölgesinin tepesi olarak bilinmektedir. Genelde bu bölgelerde görülen saç dökülmesi, seyrelmesine bağlı olarak bu yöntem ile tekrar eski görüntüye kavuşmak mümkündür.

Saç ekiminin gerçekleşmesini istenen bölgeye medikal kalem cihazı kullanılarak saç ekimi yapılacak bölge çizilerek belirlenir. Ardından genellikle donör olarak belirlenen ense bölgesinden beş yüz ila bin adet arası greft (kıl kökü) alınır ve saç olmayan bölgeye ekimi gerçekleştirilir.

Sürecin tamamlanmasının ardından ekim yapılan bölgede istenilen sonuç hemen kendini göstermektedir. Bu işlem uygulandıktan sonra uygulama bölgesinde iz kalma oranı oldukça minimum düzeydedir. Kişiler günlük hayat ve sosyal yaşamlarına oldukları yerden devam etmeye başlarlar. Kişinin memnun olması psikolojik açıdan mutlu olmasını tetikler. Saçlardaki dolgun görüntü hemen kendini göstermektedir.

Bu işlem gerçekleştirilirken uygulama seansı başı ekilen kıl kökleri sayısı kısıtlıdır, oldukça dikkatli bir şekilde yapıldığı için zaman alması olasıdır. Tıpkı diğer saç ekim yöntemlerinde olduğu gibi ekim yapılan bölgeden saçlar dört hafta içinde dökülme gösterecektir, fakat bu durumun kişiyi yanıltmaması gerekmektedir.

Ekilen saç kökleri ekim yapılan yerde doğal bir şekilde uzayacaktır ve kişiye daimî sonuç elde etmesini sağlayacaktır. Diğer uygulama yöntemlerine göre maliyet açısından biraz daha yüksektir. Bu tür sebeplerden dolayı saç ekimi yaptıracak olan kişinin klinik seçimi oldukça büyük önem taşımaktadır. Alanında uzman olan doktorlar seçilmeli, kliniğin sertifikasının olması ve hijyenik olmasına özen gösterilmelidir.

WhatsApp