6 Adımda Saç Ekimi Nasıl Yapılır? (2023)

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin en merak ettiği sorulardan birisi “Saç Ekimi Nasıl Yapılır?” sorusudur. İstanbul saç ekim merkezlerinden olan Live Hair Clinic olarak, bu yazımızda 6 Adımda Saç Ekimi Nasıl Yapılır? sorusuna cevap arayacağız. Hatırlatmak isteriz, dilerseniz ücretsiz saç analizi sayfamızı ziyaret edebilir ve formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Bu soruyu cevaplamadan önce saç ekimi nedir sorunusu cevaplamak istiyoruz. Saç ekimi, saç dökülmesi sorunu ya da saç kaybı problemi bulunan kişilerde seyrelme ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözüm yoludur. Ayrıca saç kökünün artık aktif olmadığı, saçsızlığın oluştuğu alanlara sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemlerle nakledilmesi işlemine saç ekimi adı verilmektedir.

Bu operasyon toplam 6 adımda gerçekleşir. Hazırlık, planlama, anestezi, greft elde etme, kanalları açma ve saç kökü ekimi işlemleri yapılır. Bu konuda detaylı bilgi için saç ekimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki saç ekimi yaptıracak kişide ekim için gerek olan greft sayısı bulunmalıdır. Bununla birlikte doğuştan saçsız olan kişiler de saç ekimi yaptırabilir. Ayrıca stres yada çevresel faktörlerle saçları dökülen ya da genetik ve hormonal nedenlerden dolayı saçlarında seyrelme bulunan kişiler için de saç ekimi uygundur.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Kişilere göre farklılık göstermekle birlikte seans, yaklaşık 7 ile 8 saat arasında sürebilir. Saçsız bölgenin yoğunluğuna göre 4-5 seansta, saç ekim işlemi gerçekleşir.

Saç Ekimi Ücretleri Ne Kadardır?

Bu konuda teklif almak için ücretsiz saç analizi formunu doldurabilirsiniz. Yine de genel bir fiyatlandırma için sizlere daha önce bir yazı hazırlamıştık. İstanbul saç ekim fiyatları ile ilgili detaylı için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

WhatsApp