Saç Ekimi Kelliğe Kesin Çözüm Müdür?

Saç Ekimi Kelliğe Kesin Çözüm Müdür?

Bu blog yazımızda, “Saç ekimi kelliğe kesin çözüm müdür?” sorusuna birlikte cevap arayacağız. Her şeyden önce şunu bilmesiniz ki insan doğal olarak narin/zayıf bir yapıya sahiptir.

Saçlarımız Neden Dökülür?

Fiziksel ya da psikolojik olarak ortaya çıkacak herhangi bir sebep mutlaka birbirini etkiler. Saç dökülmesi de bu etkinin en bariz görüntüsü olarak ortaya çıkabilir. Elbette kalıtsal ya da hormonal sebepler de saç dökülmesine neden olabilir.

Saç Ekimi Nedir?

Peki saç dökülmesi için çözüm olarak sunulan saç ekimi tam olarak nedir? Saç ekimi, saç kaybına uğramış kişi için saçlarını en doğal yollarla ve kalıcı olarak kazanmanın yoludur. Dökülen bölgeye, hastanın kendi sağlıklı saçları ekileceğinden ve ekilecek saçların alındığı bölge yapı olarak saç dökülmesi yaşanmayan bir bölge olduğundan, saç ekimi operasyonları kişiye kendi saçlarını hiç dökülmemiş gibi ve kalıcı olarak kazandırmaktadır. Ekim işleminin FUE ya da DHI gibi farklı yöntemleri bulunmaktadır.

Saç Ekimi Kelliğe Kesin Çözüm Müdür?

Uzun yıllar boyunca saç dökülmesi için çeşitli bitkisel ya da medikal çözümler aranmıştır. Saç ekimi, bu çözümler arasında kelliğe çözüm olan cerrahi bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem uzun yollardır başarı ile uygulanmakta ve birçok hasta tarafından da tercih edilmektedir.

Saç ekimi için Türkiye gerek yurt içinde ya da yurt dışında oldukça popüler bir ülkedir. Saç ekimi yapan yerler insanların yaptığı aramalar arasında başta gelmektedir. İstanbul Ümraniye’de bulunan kliniğimiz ve saç ekimi ile ilgili detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca saç ekim fiyatları için ilgili blog yazımızı okuyarak genel bir bilgi de edinebilirsiniz.

WhatsApp