Ekilen Saçların Yüzde Kaçı Çıkar?

Ekilen Saçların Yüzde Kaçı Çıkar?

Kadın ya da erkek farketmeksizin çağımızın en büyük sorunlarından biri olan saç dökülmesi, estetik kaygılar sebebi ile birçok kimseyi farklı tedavi arayışlarına yönlendirmiştir. Özellikle saç dökülmesinin en ileri aşaması olan kellikle birlikte, bir çok insan saç ekimi ile ilgili araştırmalar yapmaktadır. Live Hair Clinic olarak bu yazımızda, saç ekimi araştırması yapan herkesin çok merak ettiği “Ekilen Saçların Yüzde Kaçı Çıkar?” sorusuna cevap aramaya çalışacağız. Daha öncesinde saç dökülmesi ile ilgili kısa bir bilgilendirme vermek istiyoruz.

Saçlar Neden Dökülür?

Birçok kişinin estetik kaygılarla saç dökülmesi korkusu yaşadığını biliyoruz. Özellikle kellik diye tabir edilen aşamada, artık saç ekimi dışında başka bir çare kalmıyor ve saç ekim işlemi büyük bir başarı oranı ile bu sorunu ortadan kaldırıyor. Genetik faktörler, çevre ve ya stres gibi nedenlerle saçlarımız dökülüyor ve bir süre sonra saç ekimi ihtiyacı ortaya çıkıyor.

Ekilen Saçların Yüzde Kaçı Çıkar?

Profesyonel bir bakış açısı ile şunu söyleniliriz ki saç ekim merkezinde ektirdiğiniz saçların %85-%95 arası oranda çıkması beklenir. Bu oranın altında kalan işlemleri başarısız olarak nitelendiriyoruz. Ayrıca çıkan saçlarınızın yaklaşık %10 kadarı da dökülmeye devam eder. Burada şunu unutmamalısınız %10 civarında dökülme oranı normal ve beklenen bir durumdur.

Saç Ekiminde Başarı Oranını Belirleyen Unsurlar Nelerdir?

Saç ekimi işlemi sonrası saç derisinde gözle görülebilecek şekilde yaraların oluşmaması, enfeksiyon gibi sağlık sorunları ile karşılaşmama ve saçların doğal bir görünümde olması başarı oranını belirleyen unsurların en önemlileridir. Bu yazdığımız gibi bir operasyon geçirdiyseniz korkmanız gerekmiyor.

İstanbul Ümraniye saç ekim merkezi olan Live Hair Clinic’ten saç, sakal, kaş ekimi veya benzeri başka bir konuda destek almak için 0542 205 13 58 telefon numarası ile iletişime geçebilir ya da ücretsiz saç analizi sayfamızı ziyaret ederek saç analizi yaptırabilirsiniz.

WhatsApp