İstanbul Saç Ekimi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul Saç Ekimi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul saç ekimi firmaları arasında yer alan Live Hair Clinic, 2007 yılından beri edindiği tecrübe ve deneyimle sizlere hizmet vermeye devam ediyor. Bu güne kadar aldığımız ve önemli olarak nitelendirebileceğimiz sizden gelen bir dizi soruyu aşağıda listeledik.

Eğer saç ekim süreci ile ilgili farklı bir sorunuz varsa 0542 205 13 58 telefon numarası ile veya altta yer alan WhatsApp butonuna tıklayarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Saç, Sakal, Kaş Ekimini Kimler Yaptırabilir?

Kronik rahatsızlığı olmayan, 18 yaşını doldurmuş her birey için ekim işlemi yaptırabilmektedir. Kronik rahatsızlığı bulunan kimseler doktorundan onay aldığı takdirde operasyon yaptırabilmektedir. Tansiyon, şeker gibi kronik rahatsızlıkları olan bireylere hastaya uygun tedavi biçimi uygulanmaktadır.

Saç Ekimi Öncesi Saçlarımı Kestirmek Zorunda Mıyım?

Hayır saçlarınızı kestirmek zorunda değilsiniz. FUE ve DHI saç ekim tekniğinde saçların tamamının tıraşlanmasına gerek duyulmaz. Saçların kapatacağı şekilde ense kısmında donör bölgenin ufak bir kısmı tıraşlanmaktadır.

Ekim İşlemleri Acı Verir Mi?

Ekim İşlemleri esnasında hasta herhangi bir acı hissetmemektedir. İşlem yapılacak bölgelere lokal anestezi uygulanmaktadır. Lokal anestezi altında hasta ağrısız ve sızısız bir operasyon geçirmektedir.

Ekim Operasyonları Kaç Saat Sürmektedir?

Ekim operasyonları uygulanan ekim tekniğine ve istisnai durumlara göre farklılık göstermekle beraber ortalama 6-8 saat sürdüğünü ifade edebiliriz. Ekim yapılacak bölgenin yoğunluğuna göre süre kısalıp veya uzayabilmektedir.

Ekim İşlemlerinin Tutmama İhtimali Var Mıdır?

Saç, sakal ve kaş ekiminin mantığı ve teknikleri hemen hemen aynıdır. Donör bölgeden alınan greftlerin ihtiyaç duyulan bölgeye ekimi ile operasyon tamamlanmaktadır. Bu noktada önemli olan hastanın dokusu ile birlikte alınan greftlerin zarar görmemesidir. Bu sebeple ekim işlemi büyük bir titizlikle gerçekleştirilmektedir. Deneyimsiz bir ekip tarafından yapılan operasyonların başarısızlıkla sonuçlanması kuvvetle muhtemeldir.

Bu nedenle ekim operasyonlarının referansı sağlam, uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi, başarılı sonuçlara ulaşmak adına son derece önemli bir husustur.

Ekim İşlemleri Sonrası İşime Ne Zaman Geri Dönebilirim?

Ekim işlemi sonrası rutin hayatınıza dönmenizi engelleyecek herhangi bir unsur yoktur. Yalnızca dikkat etmeniz gereken bir takım etkenler vardır. Örneğin aşırı kimyasal kullanımından kaçınmalı, aşırı güneş ışınına maruz kalmamalısınız. Aksi takdirde iyileşme süreci sekteye uğrayabilir, işleminin başarısızlık ile sonuçlanması ihtimali doğabilmektedir.

Ekim İşlemi Sonrası Doğal Bir Görünüm Elde Edebilecek Miyim?

Şüphesiz her hastanın öncelikli hedefe doğal bir görünüm amaçlamak. Bu konuda endişeye mahal yoktur. Saç, sakal veya kaş ekimi sonrası tedavi süreci tamamlandıktan sonra hasta doğal bir görünüme kavuşacaktır.

Ekim İşlemleri Kalıcı mı? Sonradan Dökülme Söz Konusu Olur Mu?

Sakal, saç ve kaş ekimi tedavisi kalıcılık taşımaktadır. Dış etkenlere maruz kalınmadıkça dökülme söz konusu olmaz. Ekim operasyonları ardından 15 gün sonrası dökülmeler olur, fakat bunlar geçici dökülmelerdir. Yerine çıkan saç, sakal ve kaşlarda dökülme gerçekleşmez. İşlemden sonra ki iyileşme sürecinde doktor talimatlarına uyulması önemlidir. Kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber ortalama 6, en geç 12. ayın sonunda iyileşme süreci tamamlanmaktadır.

Ekim İşlemi Sonrası Saçlarıma Boya Yapabilir Miyim?

Operasyon sonrası saç boyası için acele edilmemelidir. Saç ekiminden sonra ne zaman boya yapılmalıdır sorusunun cevabı, uzmanlar tarafınca farklılık taşımaktadır. Kimi uzmanlara göre 1.5-2 ay boyunca saçların boyanmaması gerektiğini ifade edilirken, kimilerine göre bu süre 3-4 ayı bulabilmektedir.

Boyama işlemi uygulayacak bireyin 3. aydan sonrası operasyona maruz kalan kısmı muhafaza ederek boya yapmasında problem yoktur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ekim işlemine maruz kalan bölgeye boya işlemi uygulanmamasıdır. 6 aydan sonra saçlar neredeyse yeni doğal görünümüne kavuşmaktadır. Bu nedenle altıncı aydan sonrası saç boyası yapılmasında herhangi bir problem yoktur.

Ekim İşlemi İçin Uygun Olup Olmadığımı Nasıl Anlayabilirim?

Operasyon öncesi uzman doktor tarafından gerekli analizler sonucunda ekim işlemine uygun olup, olmadığınız anlaşılmaktadır. Burada verici alan yani donör bölgesinin verimliliği önemli bir kriterdir. Ense bölgesinde sağlıklı saça sahip olan kişilerin saç, sakal-bıyık veya kaş ekimi operasyonu uygulanmaması için bir engel yoktur.

Ekim Operasyonlarının Hasta Sağlığı Açısından Bir Dezavantajı Var Mıdır?

Lokal anestezi altında yapılan operasyonların hasta sağlığı açısından herhangi bir dezavantajı bulunmamaktadır. İşlem sonrası süreçte de hastanın sağlığını olumsuz yönde etkileyecek bir yan etki söz konusu değildir.

İkinci Kez Ekim İşlemi Yapılır Mı?

Genellikte tek seans ekim operasyonu yeterli olmaktadır. Ekim bölgesi dış etkenlerden dolayı zarar görmüşse veya hasta başka sebeplerden dolayı ekim yaptırmak isterse, ikinci ekim işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Fakat kişi ikinci bir operasyon talebinde bulunursa 1 yıl beklemesi gerekmektedir. Bir yılın ardından ikinci kez ekim yaptırmanın hasta için olumsuz bir tarafı yoktur.

WhatsApp