İstanbul Kaş Ekimi

İstanbul Kaş Ekimi ve Kaş Ekimi Fiyatları (2023)

Daha önceki blog yazılarımızda İstanbul saç ekimi ile ilgili bilgiler vermiştik ve hala da bu konuda bilgilendirme yapmaya devam ediyoruz. Günümüzde kaş ekimi operasyonlarını tercih eden kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. Kaş ekimi operasyonlarını özellikle kadınlar tercih etmektedirler. Bunun sebebi kadınların erkeklere göre daha fazla kaş aldırmasıdır.

Uzun yıllar boyu düzenli bir şekilde kaş alımı kaşlarda küsme denilen hadiseyi tetiklemektedir. Diğer bir tabirle kaş artık eski hacmini ve kalınlığını kaybeder. Bu durum istenmeyen sonuçlar doğurmaktadır. Kaş kaybına yol açan diğer etkenlerde söz konusudur. Travma, stres, yanıklar ve kazalar. Bu sebeplerden ötürü kaş ekimi tedavisi ile kaşların eski hacmine ve kalınlığına ulaşılması hedeflenir.

İstanbul Kaş Ekimi Nasıl Gerçekleştirilir?

Kaş ekimi operasyonu ortalama 3-4 saat civarı sürmektedir. Saç ekim tekniği de olan FUE yöntemi ile gerçekleştirilir. İşlem enseye ve kaş bölgesine lokal anestezi uygulanarak başlar. Ense bölgesinden alınan kökler kaş bölgesine belirli bir açı ve yönde ekimi söz konusudur. Kaş kökleri ve saç kökleri farklılık göstermektedir. Saç kökleri 45 derece açı ile çıkar. Kaşlar ise ciltten yalnızca 10-15 derecelik bir açı ile çıkarlar. Bu sebepledir ki kaş ekimi esnasında dikkatli olunmalıdır. Kaş ekimi, saç ekimine nazaran çok daha fazla ince işçilik istemektedir. Özetle kaş ekim operasyonları alanında uzman doktorlar tarafından icra edilmesi son derece mühimdir. Aksi taktirde kaş operasyonu sonrası dökülmeler veyahut istenmeyen görüntüler ile karşılaşılması söz konusu olabilmektedir.

Kaş Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Operasyon sonrası ekim bölgesinde bir hafta boyunca kabuklanmalar görülebilmektedir. Fakat bu kabuklanmalar hastanın gündelik yaşantısına etki edecek boyutta değildir. Kaş ekimi yapılan kişinin iki hafta süreyle dikkat etmesi gereken bir takım hususlar vardır. İki hafta boyunca denize ve havuza girmemesi gerekmektedir. Ayrıca yoğun güneş ışığına maruz kalmaması gerekmektedir. Aynı şekilde solaryum da yaptırmaması gerekmektedir. Son olarak yoğun spor yapmaması hastaya tavsiye edilmektedir.

Kaş Ekimi Sonrası Kaşlar Ne Zaman Çıkar?

Kaş ekimi sonrası yaklaşık 3 ay sonra ekilen kaşlar çıkmaya başlar. Ortalama 7-8 aylık bir süreç sonunda ise kaşlar son şeklini alır. Şunu belirtmekte fayda vardır. Kaşlar ekildikten sonra 15 gün sonra dökülmeye başlar. Bu durumda panik etmeye gerek yoktur. Yaklaşık üç ay kadar dökülme süreci devam etmektedir. 3. aydan sonra kaş dökülmesi söz konusu olmaz. Eğer üçüncü ayın sonunda dökülme durmadıysa hastanın doktoruna danışmasında fayda vardır.

Bir başka dikkat edilmesi gereken husus ise saç kökleri ve kaş kökleri arasında ki farktır. Kaş ekimi kök ensedeki saçlardan alındığı için uzama hızları farklılık göstermektedir. Bu nedenle uçlarının 15 günlük aralar ile kesilerek düzeltilmesi önerilir. Yaklaşık bir yıl sonra kökler nakil edildikleri yerin özelliklerini benimserler. Bu sebeple bir yılın sonunda uzama hızı yavaşlar.

WhatsApp