İstanbul Saç Ekimi Nasıl Yapılır ve 2024 Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi erkek ya da kadın saç problemi yaşayan herkes için önemli bir konudur. Ülkemizde gelişen sağlık sektörü ve özellikle sağlık turizminden dolayı birçok farklı İstanbul saç ekimi merkezi bulunmaktadır. Bu durumda da saç problemi yaşan kişiler, iyi bir klinik bulma konusunda zorlanmaktadır. Tam da bu noktada Live Hair Clinic İstanbul Saç Ekim Merkezi olarak, yaşadığınız problemin önüne geçmeyi hedefliyoruz.

İstanbul Saç Ekimi

İnsanoğlu yaratılış olarak narin bir yapıya sahiptir. Gerek fiziksel olarak gerek ise psikolojik olarak.Doğası gereği bu ikisi genellikle birbirini etkileyen durumdadır.

Kalıtsal, hormonal ve yaş faktörü gibi elde olmayan sebepler fiziksel olarak bizi etkileyen faktörler olabilir. Estetiksel anlamda günlük hayatımızın çok büyük bir kısmını etkileyen ve bizi zorlayan bu fiziksel olayların başında saç dökülmesi gelir. Peki başta erkekler olmak üzere benzer şekilde kadınları da etkileyen bir durumun tedavisi nasıldır?

Saç ekimi, saç kaybına uğramış kişi için, saçlarını en doğal yollarla ve kalıcı olarak kazanmanın yolundur. Dökülen bölgeye, hastanın kendi sağlıklı saçları ekileceğinden ve ekilecek saçların alındığı bölge yapı olarak saç dökülmesi yaşanmayan bir bölge olduğundan, saç ekimi operasyonları, kişiye kendi saçlarını hiç dökülmemiş gibi ve kalıcı olarak kazandırmaktadır.

Saç Ekim Tekniği

Fue(Follicular Unit Ekstraksiyon)adı verilen tenkil; aktif olarak uygulanan en son ve başarılı bir tekniktir. Eski yöntemlerdeki gibi herhangi bir insizyon (kesi) yoktur.

Fue tekniğinde hastanın donör bölgelerinden, saç kökleri  ‘mikro motor’ aracılığıyla tek tek olacak şekilde alınır. Alınan saç kökleri steril cam tabakalara konularak soğuk kalacak şekilde muhafaza edilmelidir.

Daha sonra saç ekimi yapılacak alana alınan saç kökü sayısı kadar kanal açma işlemi uygulanır. Bu işlemde en son teknoloji olan ‘Safir uç’ kullanılması tavsiye edilir. Kanal açma işlemi bittikten sonra ise daha önceden soğuk bir şekilde muhafaza altına alınmış olan saç kökleri açılan kanallarla nakledilir.Bu işlemler bütünü ortalama olarak 6 saat sürer.

Saç Mezoterapisi

Saç köklerinin beslenmesi, saç dökülmelerinin sonlanması, saç tellerinin kalınlaşması ve saçların daha canlı daha parlak görünmesi amacıyla; saçın ihtiyacı olan mineral ve aminoasitleri, ince uçlu iğneler kullanılarak saç derisine enjekte edilmesi işlemidir.

Saç mezoterapisinde yaş sınırı yoktur. Hamileler, emziren hanımlar, immünolojik hastalığı bilinenler, kanser hastaları, şeker hastaları ve antikoagülan(kan sulandırıcı)tedavisi olanlar dışındaki her yaştan erkek ve kadına uygulanabilmektedir. Saç mezoterapisinin kaç seans olacağı veya seans aralıkları kişiden kişiye değişebilir. Uzmanlar tarafından yapılan analiz sonrası ilerleyecek olan süreç hakkındaki bilgi verilebilir.

İstanbul Saç Ekimi
İstanbul Saç Ekimi

İstanbul Sakal Ekimi

Saç ekiminde olduğu gibi Sakal-Bıyık-Kaş ekiminde de Fue tekniğiyle dirençli bölgeden alınan kökler ihtiyaç olan bölgelere nakledilir.

Saç ekiminden ayırt edici unsur olarak;

Sakal ekiminde tıbbi terminolojide de ‘Nervius Facialis’denilen yüz sinirleri göz önüne alındığında çok iyi anatomi bilgisi gerekmektedir.

Kanal açma işlemi ve doğrudan nakledilmesi işleminde köklerin nakil açısı son derece önemlidir.

İstanbul Saç Ekim Fiyatları

Saç ve sakal ekimi için birçok firmanın çok farklı meblağlar verdiğini biliyorsunuz. Bu süreçte çok ucuz olup, merdiven altı çalışan firmalardan kaçınmanızı öneririz. Özellikle sağlık söz konusu olduğunda “ucuzdan kaçınmak” en doğru yol olacaktır. Bunun yanı sıra saç ekim fiyatları greft sayısına göre göre değişebilir. Genel olarak fiyat vermemiz gerekirse, saç ekiminin 1750€ ile 2500€ arasında olduğunu söyleniliriz.

Daha detaylı bilgi ve fiyat için Ücretsiz Saç Analizi yaptırarak veya yan tarafta yan alan formu kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca sol altta yer alan WhatsApp butonunu ile mesaj gönderebilir ya da 0542 205 13 58 telefon numarası ile bizi doğrudan arayabilirsiniz.

Live Hair Clinic Kimdir?

Live Hair Clinic , 2007 yılında başladığı serüvende bugün 10 yılı aşan tecrübesi ile Saç Ekimi Hizmetleri vermektedir. 10 yılı aşkın tecrübesiyle, saç ekimi denince akla ilk gelen, Türkiye’nin lider ve öncü markası Live Hair Clinic olarak Saç Ekimi, Kaş Ekimi, Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi, Fue Tekniği, Prp Tedavisi, Saç Mezoterapisi Tedavisi, Ağrısız Anestezi ile Saç Ekimi ve Kadinlarda Saç Ekimi hizmetlerimiz ile her an yanınızdayız.

Misyon

Faaliyet alanımızdaki yeterliliğimizle yaşama değer katan kaliteli hizmetler sunmak; misafirlerimize değer verip, ekipmanlarımıza değer katmak; öğrenen ve paylaşan organizasyon kültürünün rekabette etkili güç olacağının bilinciyle, misafirlerimizin ve çalışanlarımızın memnuniyetini artırmaktır.

Vizyon

Faaliyet alanımızdaki pazarlarda; pazar ve rekabet koşulları içerisindeki misafirlerimizin beklentilerini sürekli ve kaliteli yeni hizmet ve teknolojilerle karşılayarak ulusal liderliğimizi devam ettirmek.

WhatsApp